top of page

BIOGRAPHY         Вітаю Вас на моєму сайті.

         Сайт - маленька копія моєї майстерні, її чистовий варіант.
      Я називаю себе: художник в постійному творчому розвитку, експериментатор  та  невиправний оптиміст.

      Моя перша освіта – економічна. Але в 2008 році бажання створювати та пізнавати мистецтво підштовхнуло до вступу в Київську національну академію мистецтва та архітектури. 
       Мій творчий шлях розпочався 13 років тому.

       З 2010 року щорічні  персональні виставки. Велика кількість виставок до різних свят, вистав та концертів у місті Києві.
         Мої картини знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Франції, США, Канади, Ізраїлю, Швейцарії, ПАР.
       На сьогоднішній день, мене, більш за все, приваблює  поєднання прозорості та легкості скла з веселковою виразністю вітражних фарб; особлива енергетика та надзвичайні відчуття від спілкування з олійними фарбами; нові форми та грані мистецтва у різних її проявах, та експерименти, експерименти...

       Близько трьох років, як моя майстерня перетворилася на експериментальну. Поєднання скла, полотна, дерева, металу з різними матеріалами (вітражні фарби, пасти, олія, натуральний камінь, с/д світла та інше). Із цього всього зʼявилося дещо нове: авторська техніка, картини, світильники, годинники, прикраси і картини із натурального каменю та інше.
    Декілька слів про саму техніку. Вітражна техніка в Україні з’явилась та почала свій розвиток двома витоками. Перший – це  мистецькі зв’язки із Західною Європою, де ця техніка була відома із сивої давнини, близько ІІ ст. до н.е. Другий – це  традиції народної творчості українців. Ще з давніх-давен українці прикрашали в селах все, що можна було прикрасити, в тому числі і скло. Народні картинки на склі не можна було назвати вітражами, але по суті своїй так.

       Сьогодення розвитку мистецтва України – це відродження та розвиток традиційних українських ремесел, в тому числі і живопису на склі. Сучасні матеріали та технології дають можливість розвивати це прекрасне мистецтво.  

         Тонко відчувати мистецтво - це один із безцінних дарів, даних людині природою!        
                                    
                                                               З повагою, Венера Сабі!

bottom of page